Úvodní stránka » Nezařazené » Paličkování II

Paličkování II

14 října 2011

Za devatero horami a devatero řekami, v krásném Půdicovém království,vládl král Vráňátko Chrabrý a jeho žena, královna Hrachovinka Oblá. Manželství bylo jako z pohádky. Král plnil pokladnu grošíky, královna je trpělivě utrácela a poskytovala svým chováním manželovi náležitý pocit důležitosti a nepostradatelnosti.

Oba vladaře spojovala, kromě předmanželské smlouvy, již zmíněné pokladny a obtáčeného pláténka, také jejich jediná dcera, krásná princezna Retičela. Holka byla jako z katalogu. Štíhlá, rovná, s dokonalými proporcemi a s neuvěřitelně ostrým jazýčkem. Vyrůstala hýčkána svými rodiči a obdivována ukázněnými poddanými. Nebylo divu, že z milého dítka se postupem času stávala rozmazlená a nesnesitelná puberťačka. Jak ta si uměla dupnout! …..

Jednoho krásného dne došla královským rodičům královská trpělivost a tak otec král, pochopitelně po poradě s manželkou,dospěl k rezolutnímu královskému rozhodnutí: „ Holku vdáme nebo nás utrápí “. Co se týká povahových vlastností potencionálního ženicha, tak v tom měli rodiče zcela jasno. Musí být dostatečně silný, aby Retičelu přepral, dostatečně bohatý, aby ji zvládl šatit a zdobit a dostatečně hloupý, aby si takového rozmazlence vzal.…..         

  **************************

Co myslíte, našli ho a byla svatba? …. Odpověď na otázku najdete v předmluvě mé nové knížky.  Je určena pro  mírně pokročilé krajkářky a svou metodikou plynule navazuje na předchozí učebnici, kterou pod  názvem Paličkování vydalo nakladatelství Grada ve své edici Výtvarný kurz v roce 2010.

Na stránkách objevíte základy půdicových ploch, některé způsoby začínání a ukončování krajek a různé typy okrajů. Samostatná kapitola jsou věnována nácviku lístkoviny. Krůček po kroku vás provedu záludnostmi tohoto krásného, leč velmi obtížného prvku.  Výukové informační  texty a technologické postupy doplňuje přibližně 200  detailních barevných fotografií .

A aby nešlo pouze o suchou teorii, všechny získané znalosti  společně procvičíme na konkrétních výrobcích. Podtitul  ŠPERKY A ODĚVNÍ DOPLŇKY napovídá, že v nové knize najdete návody na drobné závěsy, náhrdelníky, náramky a náušnice. Všechny pochopitelně s kresbami podvinků a všemi důležitými informacemi o materiálu  na jejich výrobu i o konečné adjustaci. Publikace má 112 stran velikosti 17 x 24 cm a obsahuje, kromě textu, fotografií a kreseb, také předlohy  k výrobě dvaceti šperků. Má pevnou šitou vazbu a při odběru u mne vás bude stát

280,- Kč

*********************************************************************************************************

….. JAK JE MOŽNÉ KNÍŽKU ZÍSKAT …..

 

1. OSOBNÍ ODBĚR

Jestliže jste z Prahy nebo v sídelním městě pracujete, můžeme se dohodnout na osobním předání. Napište  mi na   domanjova@volny.cz nebo zavolejte na  775 642 118 a domluvíme podrobnosti. Každou knížku pochopitelně podepíšu a připojím i osobní věnování, to je jasné.

2. ZASLÁNÍ POŠTOU

Také zde je možné vše dohodnout mailem na  domanjova@volny.cz , případně se domluvit telefonicky na 775 642 118 .  Ostatní podrobnosti doladíme při osobní komunikaci.

Počítejte s navýšením základní ceny o poštovné a balné ….. u platby na účet  + 40,- Kč, u platby na dobírku  + 80,- Kč.   Peníze posílejte až po potvrzení objednávky mailem nebo telefonicky. Pokud budete platit z účtu, který je zřízen na jiné jméno než je adresa zásilky, uveďte prosím. Takové platby se těžko dohledávají a zbytečně dochází ke komplikacím.

3. ODBĚR VE VZDĚLÁVACÍM SPOLKU UMĚLECKÝCH ŘEMESEL

Publikaci si budete moci zakoupit v učebně Holečkova 61  nebo  v internetovém obchodě  na www.palickovani.cz       Cena bude rovněž  280,- Kč

4. PŘÍMÝM ODBĚREM V NAKLADATELSTVÍ GRADA

Zde vás navede objednávkový formulář, není problém.

5. U VAŠEHO KNIHKUPCE

Knížka vychází v nakladatelství, na rozdíl od KRAJKOVÁNÍ O ŽIVOTĚ,  bude i v běžné distribuci, cenu jednotlivých knihkupců neznám a ani neovlivním.

…. AŤ SE VÁM LÍBÍ ….

 

 

 

 

 

 

 

 


Nezařazené

6 komentářů to “Paličkování II”

 1. Juchůůů, blahopřeji. K nám na sever prosím první dávku 20 kousků…to jen tak pro začátek, jako rozcvičku ruky, místo uvolňovacích cviků 🙂

 2. Hana Cervova

  Už se mooooc těším, předpopkládám, že moje objednávka je mezi 20ks u Pavlíny a budou v Jiřetíně,jestli ne vyvzvednu na trzích. Můžeš začít pracovat na další knížce, ať se máme na co těšit. Hana

 3. Když jsem odevzdávala flash s rukopisem prvního dílu, byla smlouva na pokračování skoro na stole. Taková situace mi přišla trochu komická. Při předávání podkladů pro pokračování se vše opakovalo. Vzhledem k tomu, že v roce 2012 slaví má domovská základna, Vzdělávací spolek uměleckých řemesel, 20. výročí své činnosti a připravujeme velké množství výstav a akcí,posunula jsem realizaci třetího dílu na rok 2013. Téma je domluvené, stačí jen zpracovat …. A pochopitelně bude, stejně jako v prvním a druhém dílu,úvodní pohádka. I u té mám jasno….

 4. Vážená paní Ivanko, tak jsem již Vaši novou knihu prolistovala a musím říci, že je velmi pěkná a jsem moc ráda, že ji mám – budu si ji chránit jako oko v hlavě už proto, že ji mám i s Vaším věnováním! Už je to třetí kniha, kterou mám od Vás,všechny tři jsou velmi krásné!!!! Kdy vyjde čtvrtá? Přeji Vám hodně dalších krásných nápadů, na které se budeme my tři mušketýrky – Jiřinka, Helenka a já moc těšit! Nyní se dočítám, že další díl, tj. PALIČKOVÁNÍ III vyjde v roce 2013, takže se můžeme opět těšit na další knihu o kraječkování…. Moc Vám fandíme! Ilona

 5. Monia z Polski

  HURRA, HURRA ale super książka, tak trzymać !!!

 6. Lavickova Iveta

  Ďakujem ešte raz za nádhernú knižku „Paličkování II“.Som veľmi rada, že som si ju vďaka môjmu synovi našla pod vianočným stromčekom. Je úžasná, s prehľadnými návodmi, veľmi dobre spracovaná. Už sa teším, keď si podľa nej urobím niečo pekné…Len tak ďalej,pani Ivana!Už teraz sa veľmi teším na Paličkování III, IV ….. atď.Držím prsty a prajem veľa úspechov vo Vašej ďalšej tvorbe. Iveta

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.