Úvodní stránka » Nezařazené » U nás – u vás, o nás – o vás

U nás – u vás, o nás – o vás

LÉTO …. To jsou prázdniny, sluníčko, voda, bezstarostné veselení, chvilková náhodná přátelství, dlouhotrvající vztahy a hlavně ZÁŽITKY…. Pro mě je léto i ve znamení dlouhodobých – týdenních – výukových seminářů. Takových malých táborů pro dospělé.

Naše “ spolkové “  tvůrčí prázdniny  probíhají každoročně v Poniklé. Celé dva týdny okupujeme tuhle horskou vesničku, abychom tvořili, koumali a vymýšleli. A také, abychom se bavili, krmili se u stodoly klobásami, zazpívali si při kytaře, harmonice i při koncertě v místním kostele. A také, abychom jako rozverné modelky předvedly výsledky spolkové činnosti i ukázky z vlastní tvorby. Prostě a jednoduše, abychom se společně nenudili. Krásnou Věrčinu prezentaci s hudbou od Satori moje stránky nezchroupaly. Škoda. Viděli byste, jak nám bylo letos příjemně.  Tak jen pár fotek, pro ilustraci, dobrou náladu  a pro malou závist. Pojeďte za řemesly s námi a uděláte si vlastní obrázek. Sejdeme se v Poniklé 22.července.

Pochopitelně 2013….

Loučím se s Krkonošemi, čekají mne Beskydy…  Tedy spíš Kychová a děvčata okolo Valašského krajkářského a řemeslného spolku a naše letní téma….  PŘÍRODA KOLEM NÁS. Je opravdu všude. Listy, květy, trávy a kdoví co ještě. Krajkové kompozice, jednotlivé rostlinky i rozsáhlejší závěsy. A další týden s herdulemi, sluníčkem, dobrým jídlem a hezkými výrobky. Jojo, šikulky jsou všude.  Příště nalovíme brouky …  Od 5.srpna, jak jinak než 2013.

 

Sklízíme větve a uschlé lístky, následuje kurz vláčkové krajky a ta má svá pravidla. Balím svých pět švestek a posouvám se na opačný konec republiky, do Jiřetína pod Jedlovou. V místním klášteře získáváme milé a příjemné útočiště pro další experimentování u herdulí, tentokrát s lýkem. Klobouky, tašky, pouzdra na mobily či brýle. V ostatních učebnách kurzy pedigu, patchworku a drátování. Po obědě dortíky v cukrárně, večer promítání nebo malý výlet. V sobotu je náš velký den. Na náměstí u kostela probíhá celodenní TOLŠTEJNSKÉ KRASODĚNÍ a bez nás a ostatních aktivních členů a pomocníků sdružení Česká krajka  to opravdu nejde. Sluníčko svítí, předvádíme a učíme pod širým nebem. Krásný den završí módní přehlídka modelů Dany Maškové a prací žákyň kurzů VSUŘ. Dojde i na naše slavné kostýmy, ty od jara do zimy….               http://www.ceskakrajka.cz/

Tak co říkáte, stálo to za cestování?  Mně tedy rozhodně ANO.

MOŽNÁ – NĚKDY – NĚKDE …..   NASHLE ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezařazené

Žádné komentáře to “U nás – u vás, o nás – o vás”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.