Úvodní stránka » Nezařazené » Zájezd do Schönsee

Zájezd do Schönsee

Každý jeden z nás jsme díky technickému pokroku součástí komunikačních sítí.  Voláme si, jsme evidováni a různá média nám podsouvají své pravdy. Taková je dnešní doba a i když sebevíc chcete, nelze se tomu vyhnout. Znám jedince, kteří hrdě prohlašují, že jim nesmí mobil, televize či počítač překročit práh. Nepolemizuji, neberu jim jejich postoj a mají na něj nárok. Je to jejich svobodné rozhodnutí.  Bylo tomu tak i v minulosti.Kdysi dávno vybíhali  návštěvníci z kina, aby se zachránili  před vlakem, řítícím se na ně z plátna. Před rozjetým automobilem běžel muž s praporkem, aby oddálil střet s chodci. Úsměvné, leč dějinami podložené.  Kdo ví….  třeba za několik desítek let se budou naše pravnoučata usmívat nad chytrým telefonem nebo plazmovou televizí.  Oni totiž budou očipovaní …

Je pravda, že elektronika všeho druhu zrychluje komunikaci a usnadňuje přenos informací. Během  několika kliků víte CO, KDE, KDY, KDO i PROČ a to i ve světě krajky. Jenže fotka je fotka a reál je reál. A tak krajkářky, které jsou zvídavé a nejsou lenošivé, vždy s jásotem vítají možnost jakéhokoliv výletu za krajkami. Příležitost k  malému poznání současného stavu krajky na německých tocích se nám nabízí hned po Velikonocích.  Tradiční Kongres  se uskuteční 5. – 7. dubna 2013 v  malém  městečku Schönsee. Kousek  za naší západní hranicí, co by kamenem za Rozvadov dohodil. Doprovodné akce, prodejci, výstavy, obvyklý scénář. Pro české krajkářky akce atraktivní obsahem a tentokrát i svou snadnou dostupností.

Pokud si chcete vybrat materiál osobně a ne pouze v e-shopu a pokud si i vy chcete krajky a novinky prohlédnout na vlastní oči a ne pouze na monitoru, máte šanci.  Vzdělávací spolek uměleckých řemesel pořádá jednodenní zájezd k našim západním sousedům.

Základní informace máte na přiložené přihlášce, rovněž tak i kontakty a další podrobnosti. Celkový program bude upřesněn později, k dnešnímu dni není minutový rozvrh nezbytný a vlastně důležitý.  Důležité však je se včas a závazně přihlásit, abychom mohly objednat autobus.

Zájemce upozorňuji, že se jedná o samostatný zájezd Praha – Schönsee a zpět a že naše putování není součástí zájezdu děvčat  z Valašského Meziříčí ….

Tak popřemýšlejte a moc dlouho neváhejte. V roce 2014 bude Kongres až na belgické hranici ….

 

Nezařazené

Žádné komentáře to “Zájezd do Schönsee”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.