Úvodní stránka » Nezařazené » Porcelán a krajka

Porcelán a krajka

11 března 2018

Před Vánocemi jsem navštívila Dyzajn Market, který se koná několikrát v roce u Národního divadla. Spousta stánků různých výtvarníků a velké množství šperků. Vedle plsti a skla na celé čáře vedl PORCELÁN. Bílý, hladký i strukturovaný, zdobený zlatem. A krásný… Opět se potvrzuje, že ušlechtilý materiál povznáší řemeslo k pomyslné dokonalosti. To máte stejné jako s hedvábím. I ono je šlechticem mezi přízemi. A krajka z hedvábí, toho přírodního, to je velikánská krása.

Také já, spolu s několika lektorkami VSUŘ, jsem měla možnost na vlastní ruce okusit tvorbu komponentů z porcelánu. Ty jsme umístily do šperků, každá podle svého řemeslného zaměření. Já jsem pochopitelně porcelánové dílky vsunula do krajky. První „pokusné“ výsledky jste měly možnost vidět v letošním čísle časopisu. A ostatní kousky? Ty zatím ještě čekají v krabici na další zpracování.

Pokud vás práce s tímto materiálem zaujala, otevřete stránky www.vlidnadilna.cz

V přehledu kurzů najdete přihlášku na kurz Porcelán v paličkované krajce, který připravujeme s Danielou Peterovou. Termín je 28.4. až 1.5. 2018 a kurz se koná ve mlejně, který Daniela během let přetvořila na řemeslnický ráj. Podívejte se na fotky i na další podmínky přímo na webových stránkách.

A pokud máte chuť si s námi tvořit, vyplňte přihlášku. Doma ohlašte, že odjíždíte na celé 4 dny na tábor a je to. Veškeré další informace a doplňující dotazy směřujte přímo na Danielu, kontakt také najdete na www.vlidnadilna.cz

TĚŠÍME SE NA VÁS…

 

Nezařazené

One Comments to “Porcelán a krajka”

  1. Nechci to nějak zlehčovat, ale je to „Mózer, Cibulák, Henrijeta, ….“ nebo dokonce „hande mejdej“?
    Ovšem dodatečné úpravy bych na základním dílu nechtěl provádět – děsně to tupí dlátka a vrtáky.
    L&K

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.