O mně

 

Jsem ráda, že jste si našli chvilku času a otevřeli tyto stránky. Jmenuji se Ivana Domanjová, bydlím v Roztokách u Prahy a jsem krajkářka. Paličkovat jsem začínala ve 14-ti letech u paní Ivy Proškové a u paliček a herdule jsem již navždy zůstala. Nelituji ….

Dnes zase já na oplátku mohu předávat své zkušenosti dalším adeptkám tohoto krásného řemesla a jako lektorka Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha můžu Ivě oplatit po letech její snažení.

Po studiu na SUPŠ – obor hračka – jsem zakotvila v Ústředí lidové umělecké výroby a celých 15 let pracovala jako řadová krajkářka s titulem Mistr lidové umělecké výroby. Byla to zcela zásadní životní zkušenost a velká škola řemesla, na kterou nyní můžu směle navazovat  jak ve výuce, tak  i ve vlastní tvorbě.

V současnosti se zabývám realizací vlastních návrhů originálních oděvních doplňků pro dámy i pány, tvorbou dekorativních krajek a obrázků pro potěchu druhých. Připravuji autorské sady podvinků pro další krajkářky, kterým se můj způsob výtvarného zpracování krajek líbí.

V roce 2009 jsem si vlastním nákladem vydala lehce autobiografické povídání o krajkách a lidech kolem ní KRAJKOVÁNÍ O ŽIVOTĚ. O rok později, v roce 2010, vyšla v nakladatelství Grada krajkářská učebnice pro začátečníky s názvem  PALIČKOVÁNÍ a v roce 2011 na tento titul plynule navázalo PALIČKOVÁNÍ II.  Ucelenou metodickou řadu učebnic uzavírá v roce 2013 PALIČKOVÁNÍ III. Od ledna 2016 přebírám redakci časopisu Paličkování.

Několik ukázek z tvorby si můžete prohlédnout v GALERII. Těším se na setkání s vámi na některé krajkářské akci, v kurzu paličkování nebo opět na těchto stránkách…….     Vaše Ivana Domanjová

Kontakty

Studia