Úvodní stránka » Nezařazené » Šaty pro kongres OIDFA

Šaty pro kongres OIDFA

7 listopadu 2011

OIDFA je mezinárodní organizace krajkářek. Takové malé známé „Krajkářky celého světa, spojte se! „   Z nedávné historie víme, že idee jsou od toho, aby neplatily a organizace od toho, aby jejich činnost byla mírně řečeno podivná. Proč by tedy měly být krajkářky výjimkou…  Stejně jako 20 mých kolegyň jsem i já členkou tohoto mezinárodní seskupení. Každý rok mám právo a povinnost zaplatit roční příspěvek, dostávám několikrát do roka  bouletin o krajkách a činnosti a to je všechno ….  Víc ani ťuk ….

Každé dva roky se koná v některé členské zemi  mezinárodní kongres a i my, české krajkářky, jsme měly v roce 2004 možnost přivítat ostatní delegace v Praze. U příležitosti tak významné akce se vždy uskuteční řada výstav, prezentací členských zemí a také  vyhodnocení soutěžní kolekce.

Stejně tomu bylo v roce 2006 v Řecku, v roce 2008 v Holandsku, v roce 2010 v Japonsku a bude tomu tak i v roce 2012 ve Francii.

Obvyklý je scénář akce, obvyklá a stále se opakující je i situace s národním stánkem České republiky.   Opět o něj bujujeme ….  Jsme sice členkami, ovšem nemáme zastoupení v komitetu organizace a tudíž, dle informací, nemáme nárok na svou národní prezentaci. V roce 2006 v Athénách vydupala Iva Prošková místo pro umístění českých krajek den před zahájením kongresu.Do Řecka jsem je dovezly  v útrobách zájezdového autobusu. V Japonsku Iva nainstalovala krajky jednotlivých členek české sekce, které přibalila do svého soukromého zavazadla. A právě teď bojuje o stánek ve Francii….  Obvyklý scénář, jakýsi rituál, možná i s kladným výsledkem. A nebo také ne …

Výsledek není důležitý, důležité jsou exponáty. Vzdělávací spolek uměleckých řemesel Praha se obrací na krajkářskou veřejnost a vyzývá všechna nápaditá a šikovná děvčata ke spolupráci. Pojďte s námi vytvořit ŠATY PRO KONGRES . Podrobné pokyny, podvinky, termíny, výčet cen pro kreativní  pilňuchy a ostatní podrobnosti najdete na stránkách   www.palickovani.cz

Do Francie se chystá celý autobus českých krajkářek. Šaty sbalíme a dovezeme do Caen a budeme doufat, že se ledy pohnou…. Vyběhněte s námi na krajkovou louku. Kdyby organizátorky v Caen tušily, co se v Čechách chystá, určitě by pro nás malé místečko na slunci našly….

Nezařazené

2 komentáře to “Šaty pro kongres OIDFA”

  1. Nu vypadá to, že se něco najde. A když ne, tak to nevadí, šaty se třeba vejdou do mého placeného (draze placeného) stánku. Ten snad vyjde, již mám přihlášku a začínám na ten nejmenší stoleček, který si mohu dovolit, šetřit.

  2. Květy jsme již začaly zhotovovat…odevzdáme hromadně 🙂

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.