Úvodní stránka » Nezařazené » Není dárek jako dárek

Není dárek jako dárek

11 prosince 2011

VÁNOCE….   Svátky dárků, obdarovávání, tipování a tápání. Svátky jídla, hodování, setkávání i nudy. Svátky žlučníků, kolik, sanitek a pohotovostí.  Prostě jak kdo, jak kde a jak u koho. Pravdou je, že na dárky čekáme všichni. Na zdravotní problémy nečeká nikdo z nás. Ale my míníme a Osud změní podle nálady a podle momentální situace.                             Dárky také vymýšlíme podle nálady a situace. Někdy přesně a neomylně víme, co si náš protějšek vysnil.  Jindy jsme totálně bezradní a sáhneme bezmyšlenkovitě do regálu. Jen aby bylo něco …  Co naše rozhodnutí učiní s obdarovaným, tak to v té chvíli absolutně neřešíme.

Ráda bych trochu usměrnila vaše tápání a přiblížila bych vám možná dosud nepoznanou možnost.

1. Darujte krajku

Obchodů  s takovými výrobky není mnoho. Skoro bych řekla, že nejsou vůbec. Kam půjdete pro svetřík, kopací míč nebo briliantový náhrdelník,  to ví Ježuch spolehlivě. Kam pro krajkový  šperk, to je výzva pro detektiva amatéra. V pátrání pomůže pouze internet a jeho vyhledávače. S jejich pomocí objevíte výrobce i akce, kde se s nimi můžete setkat. Originální dárek v podobě krajkového klobouku nebo kolekce obrázků z paličkované krajky vám bude odměnou a určitě neprohloupíte. Pochopitelně pouze za přepokladu, že vypátráte krajkářku, která nabízí kvalitní autorskou práci …

2. Darujte pomůcky pro výuku paličkování

I zde se musíte ponořit do počítačových vyhledávačů a vypátrat prodejce, výrobce a dodavatele. Kamenný obchod téměř nenajdete. Zato každý prodejce, kterého objevíte, vám rád poradí. Jedná se totiž většinou o krajkářky, které samy krajku vyrábějí a tudíž přesně ví  co, kolik i za kolik ….

3. Darujte patřičný finanční obnos

Překvapená adeptka jej ráda použije k zakoupení  kurzu paličkování dle vlastního výběru a vy máte vystaráno. Budete pochváleni, uděláte radost a po několik víkendů budete mít doma klid.

A protože jste otevřeli mé stránky, dovolte mi , abych vás seznámila s tím, co pro vás a vaše klidné vánoce můžu udělat právě JÁ ….

Hotové krajky vám nabídnout můžu. Šperky, vlasové čelenky, kravaty, náušnice, náhrdelníky…. Mnoho času nezbývá, ale můžeme se dohodnout i na konkrétní zakázce. Stačí darovat certifikát či obnos, ostatní podrobnosti domluvíme později, osobně, konkrétně, i s obdarovaným. Tedy spíš s obdarovanou, že?

S pomůckami pro paličkování je to trochu horší. Ve své nabídce mám pouze oba díly učebnice Paličkování  a Paličkování II.  Podmínky jejich dodání doladíme osobně telefonicky nebo mailem. Pro následující předvánoční dva týdny, tedy do Štědrého dne,  mám i já pro vás malý dárek….

První díl za cenu 250,-  a druhý za cenu 280,-  Pokud však nevlastníte ani jeden z nich a objednáte si celou sadu, potom bude celková cena 500,- za oba díly. A to se vyplatí ….

Ostatní pomůcky pro krajkářky v nabídce nemám, ale ráda vás nasměruji na některé své kolegy a kolegyně a poradím, co od koho získáte, co máte požadovat, co je důležité vědět a o čem je zbytečné uvažovat.

Jsem lektorkou krajky ve Vzdělávacím spolku uměleckých řemesel v Praze. Pro II. pololetí 2011 / 2012 mám pro všechny zájemce připravené kurzy krajky s těmito tématy….

Čtvrtek, neděle a sobotní ranní dvouhodinovka jsou věnovány pouze základům techniky, paličkování obrázků a dalších krajek podle donesených podvinků. Také výuce vychytávek a fines s krajkou spojených. Nebudeme společně navrhovat, hodiny nemají jednotné téma a budou připraveny s ohledem na konkrétní požadavky každé krajkářky.

V pátek v podvečer si pohrajeme s kombinací KRAJKA A FOTOGRAFIE.  Také sobotní polední a odpolední  kurzy jsou navrhovací. Každá krajkářka se popasuje s tématem BAREVNÉ HRÁTKY PŮDIC V PRAXI, s tématem KRAJKA A DŘEVO a s tématem KRAJKA A LÝKO. O podrobnostech, ceně, platbách, termínech i kurzech ostatních kolegyň –  lektorek se můžete informovat v mé rubrice KALENDÁŘ AKCÍ a na našich „spolkových“  internetových stránkách www.palickovani.cz

Vždyť říkám, internet je mocné médium. Najdete tam vše potřebné, stačí malá chvilka pátrání. A nebo napište rovnou mně a já vám poradím….

….. Ježíšek bude rád, když mu společně trochu odlehčíme v jeho povinnostech …..

 

 

Nezařazené

Žádné komentáře to “Není dárek jako dárek”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.