Úvodní stránka » Nezařazené » Vítejte v novém školním roce

Vítejte v novém školním roce

Vzdělání je důležitá věc. Ve škole vás naučí číst, psát a komunikovat s autoritou i se svými vrstevníky. Naučí vás podřídit se mírné většině i prosadit si svou myšlenku. Teda někdy, někde a v některém případě. Téměř ve stejný okamžik ke mně doputovaly dvě takové konfrontace. Jedna na téma STŘEDNÍ nebo VYSOKÁ. Jistě jste pochopili, že se jedná o stupeň zařazení ústavu do vzdělávací soustavy a nikoliv o dlouhonohou nebo o připrcatělou blondýnu. Výsledená myšlenka mě rozesmála. Středoškolák, protože se náležitě a dostatečně nepostaral o své vzdělání a včas do něho neinvestoval, má pro trh práce hodnotu pokladní v hypermarketu a nezaslouží si jiný, i když dle jeho zájmu hodnotnější, post. Je od přírody předurčen k vytlačení příslušnice východního státu ze židličky u pípajícího pásu a nic více.

To mě pobavilo. Znám ze svého okolí mnoho lidí, kteří se nevěnují vystudovanému oboru a naopak vynikají ve zcela jiné profesi, pro kterou nemají třeba ani vzdělání. On papír funguje pouze v momentě, že si na něj tabulkový mzdový systém hraje. A co si budeme povídat, za velkou louží na toto téma natočili úžasný oscarový film. Jmenuje se Forrest Gump ….

Druhým zážitkem je titulek Strakonického deníku MÁM BAKALÁŘSKÝ TITUL ZA PALIČKOVÁNÍ.  Z vlastní zkušenosti vím, jak takové neautorizované a mnohdy vtipné články vznikají. Splnil účel,  informace zafungovala. Zadala jsem mistru Googlovi jméno zmiňované krajkářky a nezobrazilo se nic. Ani jedna fotka její práce. Pouze informace o studiu, o současném povolání, o kurzech, které vede a víc zcela nic. Za dlouhou dobu, po kterou se pohybuji v této krásné profesi, jsem se setkala s mnoha krajkářkami. Se vzděláním i s maminami – totálními amatérkami. Před pracemi mnohých, na obou stranách vzdělávacího pultíku, si sednu na zadek. K mnohým mám velkou úctu a velmi si vážím jejich práce. Měla jsem možnost i spolupracovat s krajkářkou, která měla nejvyšší možné vzdělání v daném oboru a teprve na vysoké škole ji naučili navíjet paličky. Mimo školních prací pravděpodobně nikdy nic jiného neupaličkovala. Má titul a tato profese ji živí. Má na to lidi, středoškoláky nebo vyučené. Ona je ta pravda fakt někde jinde.

Pokud si tedy chcete pohrát s krajkou a nebo získat pro váš další život informace z mnoha jiných řemesel, nabízím vám k prostudování kalendář nového výukového pololetí Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel. Najdete jej na stránkách “ spolku “ i u mne, v rubrice Kalendář akcí.

Co se týká kurzů paličkování, které vedu, jsou na několika úrovních.  ČTVRTEČNÍ KLUB a NEDĚLE S KRAJKOU jsou určeny pro děvčata, která si chtějí pouze paličkovat. Z podvinků, které si donesou, s výkladem a vysvětlením záludností jejich realizace. Kurzy nazvané KRAJKA  ZÁKLADNÍ jsou naopak určeny pro všechna děvčata, která se chtějí ponořit do výuky vzorů. Jak pro absolutní začátečnice, které neumí navinout ani paličky, tak i pro ty, kterým chybí k dokonalosti pouze vláčka. Zkrátka jsou pro kohokoliv a jsou v pátek i v sobotu. Pro skupinu alespoň pokročilejších paličkářek je pro páteční kurz připraveno téma ZAČÁTKY A KONCE . Název myslím říká vše o obsahu výuky.

Pro všechny, které si rády hrají s tématem, zkouší navrhovat a následně realizují projekty na předem daná témata, jsou tři sobotní kurzy, DÁRKOVÉ OBALY S KRAJKOU, V KRUHU I VE ČTVERCI – drobné prostorové krajky v kruhovém výřezu čtvercového rámu –  a CELOPALIČKOVANÁ ŠÁLA.

Ve všech kurzech vám nabízím vlídné zacházení, přísnou úču, klapot paliček i mnoho legrace. Zkrátka a dobře, přijďte. Kdy a kam? Do učeben VSUŘ Holečkova 61, Praha 5 – Smíchov. Mé kurzy začínají 20.září. Ostatní důležité informace najdete v hlavičce celkového kalendáře. A pochopitelně vám cokoliv objasním i pomocí mailu. Od toho média přece jsou.

A DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ NA ZÁVĚR ….

VÝŠE VAŠEHO DOSAVADNÍHO VZDĚLÁNÍ JE MNĚ NAPROSTO LHOSTEJNÁ

 

Nezařazené

Žádné komentáře to “Vítejte v novém školním roce”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.