Úvodní stránka » Nezařazené » U mne dobrý, co vy?

U mne dobrý, co vy?

24 března 2015

Hola , hola , jsem opět tady …  Ne, že bych byla nemocná, nepřítomná či nějak jinak podobně zaneprázněná, ale prostě a jednoduše jsem si chtěla urovnat myšlenky.  A taky se trochu posadit k herduli a nerozptylovat se. To se tak někdy člověku stane.

Minulý rok byl náročný, ale který v mém životě nebyl. Přinesl mi mnoho radosti i nápadů, mnoho rozporů, závisti i pohrdání a také mnoho nových podnětů.  Jsem přece velká holka, která má vlastní rozum, používá mozek a možná už i ví, co chce a co nechce.  A co tedy chci? Radovat se. A co nechci? Nechat se semlít na zelenou šťávu …..

A tak jsem první tři měsíce tohoto roku plánovala nové projekty, připravovala akce a zejména odpovídala na dotazy … BUDE NOVÁ KNIHA ?BUDOU NA TRZÍCH NOVÉ PODVINKY ? … PROČ MÁŠ KURZ TAM A TAM ? … PROČ NEMÁŠ KURZ TAM A TAM ? … Takže …

Knihu zatím nepíšu. Nápady i předběžně odsouhlasené téma  mám, smlouva s nakladatelstvím je záležitostí jednoho mailu a je připravena k podpisu. V tom problém není. Je totiž úplně jinde . Taková publikace vyžaduje nejméně 6 měsíců systematické práce, které momentálně nechci ze svého programu vyčlenit. Můžu, to ano, ale nechci. Mám jiné priority, které mě víc naplňují a které mi dělají radost.

Podobné je to i s novými podvinky. Pro oba projekty, knihu i podvinky, musím vymyslet nové krajky. To je jasné a pro mne to není katastrofa, nápadů je víc než dost. Jenže kreativitu i materiály nových krajek musím podřídit požadavkům a možnostem ostatních krajkářek. Prostě a jednoduše je musí někdo další udělat a mít na ně stejný materiál. A v tom je pro mne omezení. Chci si přece dělat radost. Nápad nezobecním, ale posunu. Vytvořím originál, který vystavím a prodám. Jednoduchá rovnice. Pro mne má i malý bonus. Fotka – rozeslaná po sociální síti do celého světa –  je pouze informační, ilustrační  a ukázková. Okopírovaná kniha nebo celá složka podvinků mě poškodí mnohem víc….

Odlišná situace je u  výuky. Ta mě moc baví. Miluju přímý kontakt s děvčaty, které spolupráce se mnou osloví. Ať je to při klasické výuce ve Spolku nebo při víkendových seminářích v některém jiném klubu mimo Prahu. O letních táborech pro kreativky, které pořádá Iva Prošková v Poniklé nebo  Pavlína Šafusová v Jiřetíně, ani nemluvě.  Obě akce jsou pro mne milá srdeční záležitost a každoročně si je nenechávám ujít. Vím, kam jedu, kde a s kým spím, co si koupím k jídlu a kam jdu na procházku. Tradice, jistota a zázemí.

Letos mě ale čeká i jedno velké dobrodružství …. Požadavky a zcela přímé a konkrétní dotazy děvčat mi podsunuly odvážnou myšlenku.  Domluvila jsem se s kolegyní Jolanou Davidovičovou a pro krajkářky  z Moravy , Slovenska a Polska vypisujeme TÝDENNÍ LETNÍ PALIČKOVACÍ KURZ.  Od 21. SRPNA, V BESKYDECH – NA MORÁVCE .

Příjemný hotýlek, maximálně třílůžkové pokoje s koupelnou, polopenze v ceně kurzu, celodenní paličkování šperků, límců, broží, čelenek a fascinátorů …   Co víc si přát. Podle mne to pro šest dnů bohatě stačí…  A protože zbývá k úplnému obsazení  několik posledních volných míst, ptám se:  

NECHCETE JET S NÁMI ?

Informace, konkrétní podmínky, termín a cenu  vám pošlu na požádání. Stačí napsat mail  na adresu   kurzpaličkovani@seznam.cz    nebo na mou soukromou mailovou adresu.

Tak vidíte, já se neflákám, i když jsem mimo sítě. A co vy ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezařazené

2 komentáře to “U mne dobrý, co vy?”

  1. Milá Ivanko, nechtěla jsem takhle veřejně vystoupit, ale MUSÍM to udělat i v zájmu dalších ze skupiny závislaček. Tak ty si nás pěkně naučíš na vcelku pravidelný přísun papírové drogy s písmenky a obrázky a pak si klidně napíšeš, že nenapíšeš a nevydáš? To je velmi nepěkný přístup! Prolongovaná rozkoš je sice moc pěkná věc, ale takhle prolongovaná? No, štěstí, že se můžeme vracet k písmenům z knih minulých a taky se těšit třeba do Jiřetína. TAM SI TO PĚKNĚ VYŘÍKÁME. Tak za měsíc a koukej se polepšit a přivez prosím ofiko podvinky na OIDFU Borůvka

  2. Moje milá Borůvko,po přečtení tvého příspěvku mnohé čtenářky asi zbledly. Já ne, protože moc dobře vím, jak moc se máme rády. A taky vím, jak si společně dokážeme užít každou chvilku, kterou si pro naše setkání nad herdulí najdeme…. Tak už nebreč. Několikrát se vyspinkáš a fakt si to spolu od plic vyříkáme. Opatruj se mi….

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.