Úvodní stránka » Nezařazené » Moje milá Borůvko, budou

Moje milá Borůvko, budou

Sleduji na nejmenované televizní stanici Show Jana Krause. V posledním dílu mě zaujala poznámka skladatele Ondřeje Soukupa. Vyslovenou myšlenku adresoval všem, kteří si volně, zdarma a tudíž ne vždy legálně stahují, přeposílají, sdílejí a jinak kopírují hudební nosiče.

Jeho smutná věta zněla asi takto: “ Je to výhodné pro všechny zúčastněné strany, jen pro autory ne.“  Jojojo, souhlasím a podepisuji. Má naprostou pravdu.

Některé krajkářky užívají velmi obdobné praktiky. Koupí do klubu jednu kopii nového souboru –  rozmnoží všechny předlohy i s obalem – rozdají všem členkám  a kámoškám –  ty zdarma získanou kopii vsunou do svého PC –  rozešlou svým dalším kámoškám –  nechají sdílet ve svém veřejném albu prozatímním nekámoškám … a jedna původní sada lítá po celém světě. Výhodné pro všechny – mimo autorky zmíněné předlohy. O co hůř, ještě se mě zeptají, jestli už někdo jiný z jejich klubu podvinky koupil, aby je , nedej Bože, neměly dvakrát  … Těm, které se takto nechovají, tleskám, klaním se a za všechny autorky děkuji….

Já sama na svých stránkách nemám ani jediný podvinek k volnému stažení a na prstech jedné ruky bych spočítala, kolik jsem jich poskytla ručprčkovým časopisům a internetovým portálům. Uvařím si kávu, nalistuju google +, facebook, krajkářskou diskuzi či soukromé veřejné album a žasnu, kolik mých podvinků světem lítá. A všechny ze složek, které ke zveřejnění kreseb rozhodně nedostaly moje požehnání. Ani já sama jsem je nezveřejnila….. Přesně jak říká pan Soukup, výhodné pro obě strany. Pro jednu více, pro druhou, mou, vůbec.

Když se někde zmíním, že mi vzniklá situace vadí a  že je v rozporu se zákonem i s dobrými mravy, dostanu přes prsty. Od těch, které se cítí poškozeny a napadeny mou poznámkou. Situace se obrací v momentě, kdy některá z účastnic vymyslí cokoliv svého, původního a originálního a plod svých mozkových závitů hodí na papír a zveřejní jej. Najednou se ocitá na zcela opačné straně hracího pole a i ona dostane mailem drsnou informaci o svém politování hodném charakteru. Rozjeté soukolí ji nemilosrdně  semele.

U zkopírované učebnice zakročilo nakladatelství a portál po zásahu vše následně zablokoval. V tomto případě jsem obdivovala krajkářku z Olomouce, která si knihu vypůjčila v knihovně, celých 112 stran – včetně obsahu a desek – okopírovala, pečlivě zpracovala a rozeslala. Pravda, mohla si ji koupit jako elektronickou knihu, bohužel za peníze. Uspořené hodiny by v teple a v klídku domova věnovala rodině, sexu nebo pohazování paličkami u herdule. Pro svůj vývoj by udělala víc. Možná si mohla i něco málo přivydělat … Pochopitelně krajkami, zbylé varianty jako zdroj příjmu vynechávám.

A tak jsem se rozhodla, že své nové podvinky pro jarní krajkářské trhy pojmu trochu jinak, u mne netradičně.  Udělám je  s takzvaným příbalem. Nevíte, o co kráčí?

Takže …. vymyslela jsem polotovar –  domluvila se s majitelem manufaktury – nechala jsem si vyrobit formu, která je pouze mým majetkem – pomocí ní mi v papírně naplnili  krabici barevnými siluetami a já jsem navrhla a dopaličkovala krajky. Po několika měsících spatřili světlo světa VESELÍ ANDĚLÉ. Jsou ve velikosti přibližně A4, oboustranní a k zavěšení do volného prostoru. Lítací ….

Nový soubor obsahuje 2 barevné strany s hotovými krajkami, 6 barevných siluet z ručního papíru, 6 kusů papírových provázků pro kontury křídel a 6 podvinků pro krajkové komponenty. Samozřejmě text s návodem na realizaci celé rozverné andělské skupiny.  Podvinky budou v prodeji jako celek, nebudou se prodávat samostatně a ani polotovary na těla nebudou v dohledné době jednotlivě ve volném prodeji. S papírnou mám podepsanou exkluzivitu, žádnému dalšímu odběrateli  těla nedodají. Sada je,  přesně v souladu s autorským zákonem, určena k výrobě pouze jednoho setu šesti postav. Takto to autorský zákon povoluje a žádá.

V prodeji bude omezený počet souborů,  krabice s komponenty totiž není bezedná. Další polotovary jsou objednány a  budou po prázdninách, na podzimních krajkářských akcích.

Pokud vás fotografie zaujaly a nápad se vám líbí, můžete si sadu s předstihem objednat a vyzvednout si ji na jarních krajkářských trzích 15. a 16. května u mého stánku. Důležitá poznámka na závěr

Kompletní andělská sada stojí 225,-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezařazené

3 komentáře to “Moje milá Borůvko, budou”

  1. Jásy, jásy ty jedna tajnůstkářko, jsou k zulíbání, moje temná část závislačky právě ožila, I KDYŽ, trochu málo písmenek :-). Mrkni na 5. odstavec, prostřední řádek. Bývalá úča Borůvka

  2. Jak já mám radost z každé pozorné učky, jojo a to jsem to četla snad tisíckrát. Děkujuuuuu

  3. Dobrý den paní Ivanko, přečetla jsem si Vaše webové stránky a musím konstatovat, že jste si to s těmi Veselými anděly vymyslela velmi šikovně a myslím si, že budete vyrábět další pdobné balíčky, nápadů máte na rozdávání! Doufám, že těch „dam“, které rády kopírují a dokonce se s tím chlubí před samotnou autorkou, bude ubývat….
    Přeji Vám hodně zdraví, veselou mysl a velkou radost z Vašeho krásného kraječkování! Ilona Uhlířová

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.