Úvodní stránka » Nezařazené » Nové podvinky

Nové podvinky

Jsem krajkářkou z povolání, proto jsou pro mne všechny trhy, které mají co do činění s uměleckými řemesly a zejména s paličkovanými krajkami, vždy atraktivní a jsou výzvou k ještě větší aktivitě než je obvyklé. Přesto z celoročního výčtu ty naše jarní a podzimní pražské vyčnívají. Pochopitelně….   Pokud takovou rozsáhlou akci připravujete mnoho měsíců dopředu a  navíc jako jedna z týmu organizátorek, máte k výslednému setkání řemeslníků osobní, nebojím se říct i srdeční vztah.

Podrobnosti o datu, otevírací době a místu konání najdete na plakátu, informace si zvětšíte rozkliknutím. Chtěla bych vám představit dvě nové sady podvinků, které jsem si pro tuto příležitost připravila…..

 

Pokud jste měly příležitost navštívit mou smíchovskou výstavu v únoru v Praze, viděly jste soubor abstraktních závěsných krajek na vlastní oči. Jedná se o sadu 4 prostorových objektů, které svou barevností tvoří ucelenou kolekci krajek pro celý rok. Každá z nich představuje jednu čtvrtinu roku a čerpá z charakteristické barevnosti jednotlivých období. Kostra, která podpoří tvarování, vzniká použitím barevné gympy. Její konce doplní krajkovinu o zajímavé ozdobné prvky.

Ustálená pravidla jsou od toho, abychom je úspěšně porušovaly a tak si krajky můžete upaličkovat v jakékoliv jiné kombinaci barev i materiálů a zavěšovat je zcela jinak než vám určují mé podvinky. Vytvoříte si svou jedinečnou variantu na dané téma. A možná ani to téma nebude ve vašem pojetí shodné a vlastně ani důležité ….

Čelenky roztodivných tvarů, barev i detailů jsou současným módním hitem. Zdobí účesy VIP hereček, maturantek i dívek školou povinných, stačí se projet pražskou tramvají. Vy, které jste sledovaly slavnou královskou svatbu a viděly všechny úchvatné klobouky na hlavách přítomných dam, možná podotknete, že mé kreace jsou slabým odvarem …. Souhlasím. Anglická královna ovšem nedobíhá tramvaj. Podstata královských klobouků i našich čelenek je shodná. Mají zdobit, zaujmout a podtrhnout osobnost.

Pojďte si z 12-ti předloh sestavit tu svou, originální a jedinečnou. Zvolte kombinaci pro sebe, dceru, vnučku, maminku a kdo ví pro koho ještě. A jestli nejste tak odvážné, není nic jednoduššího než vše naadjustovat na zavírací špendlík a připnout na sako, tašku, botu, šálu, klobouk, na závěs, na záclonu a kdo ví kam….

 

Cena každého souboru je 70,- a jeho součástí je i barevná stránka s ukázkou některých realizací.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezařazené

2 Comments to “Nové podvinky”

  1. Ivano, ještě jednou chci poděkovat za čelenku. Všichni mi ji chválili. Tramvaj jsem sice nedobíhala, ale jezdila na kole…. Díky!

  2. Vždycky mám radost, když se v mých modelech zákaznice cítí dobře. A čelenky se líbily moc, na trzích během chvilky zmizely z instalace téměř všechny. Kolekce 10-ti kusů odletěla do Španělska a mám mnoho objednávek. Je vidět, že i u nás jsou odvážná a kreativní děvčata, která baví hrát si s nápadem. To mě jako autorku moc těší.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.